STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY

01.06.2017 11:22

Staročeské řemeslnické trhy

Centrum pro rodinu Náruč se již tradičně zúčastnilo Staročeských řemeslnických trhů v Turnově. Trhy se konaly poslední květnový víkend a po oba dva dny je provázelo slunečné letní počasí. Vedle dětského hřiště vyrostl stan v tradiční oranžové barvě, která provází Náruč od prvopočátku. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho informací v rámci kampaně „Mít domov a rodinu“. Prostřednictvím brožury a letáků si mohli odnést a zjistit vše o pěstounské péči. Návštěvníci se dověděli jaké služby nabízí Centrum pro rodinu Náruč a jaké služby poskytuje jako doprovázející organizace pro pěstouny. V rámci projektu Dáváme rodinám šanci byly seznamovány různé věkové skupiny dětí s jejich právy a to zajímavým způsobem, který odpovídal jejich věku.

Nejzajímavější činností Náruče na trzích však byla tvorba pro děti s tématem „I děti se dají pěstovat“. Každé dítě si mohlo do barevného kelímku zasadit fazolku a vyrobit zápich v podobě dětské hlavičky. Pěstování rostlinky symbolizovalo pěstování dětí, které potřebují pro svůj zdravý vývoj, vyrůstat v rodině. Touto rodinou pro mnohé děti je právě rodina pěstounská.

Úspěšnost vybrané aktivity dokládá skoro 200 zasazených fazolek – dětí, které si malí návštěvníci odnesli domů.„Kdo žije s otevřenou náručí, obvykle neudělá kariéru, ale nalezne spoustu lidí, které může obejmout.“ – Bruno Ferrero